מה זה קידום אתרים לוקאלי ואיך זה טוב לעסק שלך

מה זה קידום אתרים לוקאלי ואיך הוא טוב לעסק שלך בעולם בו יש המון מתחרים גדולים ממך, בעזרת אופטימיזציה נכונה והגדרה טובה של העסק תוכל לעבור גם חברות גדולות, המשך לקרוא כדי לגלות איך.
קידום לוקאלי לעסקים

כיצד ניתן למצוא את העסק שלי באינטרנט?

בשנת 2014 גוגל פרסמה עדכון ששינה את אופן הצגת תוצאות החיפוש עבור עסקים מקומיים. השינוי הזה באלגוריתם שלהם, המכונה "Pigeon", שם דגש מוגבר על תוצאות חיפוש מקומיות רלוונטיות בהתבסס על מיקומו של האדם שמבצע את החיפוש. עבור עסקים רבים בעלי אוריינטציה מקומית פירוש הדבר היה שיש להם קצת שליטה מחוץ למתחרים באזור שמפרסמים במקום שלהם.

הדחף המתפתח של גוגל להחזיר את תוצאות החיפוש הרלוונטיות ביותר יש כעת נטייה להציג עסקים באזור המחפש במקום אתרים גדולים שמנסים לדרג עבור המיקום הזה.

לדוגמה, אם אדם חיפש בעבר פרחים, אז חברות הפרחים הגדולות היו ממלאות את הדף הראשון של תוצאות החיפוש, והחנויות המקומיות הקטנות יותר לא היה אפשר למצוא. לאחר עדכון Pigeon, הופיעו בעמוד הראשון חנויות קטנות שהשקיעו זמן ואנרגיה בטכניקות נכונות של אופטימיזציה למנועי חיפוש.

החברות הגדלות יותר הופיעו ראשונות אבל בדרך כלל רק בשלוש או ארבע התוצאות המובילות, כשהתוצאות המקומיות ימלאו את שאר העמוד.

כפי שאופייני לרוב השינויים באלגוריתם של גוגל, Pigeon עבר מספר עדכונים מאז השקתו, וסביר להניח שישתנה יותר עם הזמן. אבל מה שזה אומר לנו הוא שגוגל שמה יותר ויותר דגש על תוצאות חיפוש מקומיות, וזה אמור לשנות את האופן שבו אנו מסתכלים על דירוג מנועי חיפוש ברמה הלוקאלית.

אם אתם תוהים מדוע העדכון הזה הוכנס למקום, שימו את עצמכם בנעליו של מטייל עם פנצ'ר בעיר שהוא לא מכיר. אם חיפוש מהיר אחר חנויות צמיגים בטלפון שלו יביא לכמה חברות גדולות אבל אף תוצאה לא תעזור לו למצוא פתרון במיקומו. עם העדכון החדש גוגל עשויה להציג כמה אתרי אינטרנט של חברות גדולות, אך גם תשתמש במיקומו הנוכחי של הגולש כדי לתת את התוצאות הטובות ביותר עבורו למצוא צמיגים באופן מקומי.

חיפושים בנייד היו למעשה סיבה גדולה לכך שהעדכון הזה הגיע. מתישהו בין קיץ 2014 ל-2015 החלה תעבורת החיפוש בנייד לעלות על תעבורת החיפוש במחשבים שולחניים. עם זה הגיע השינוי שחיפושים בנייד חיפשו לעתים קרובות עסקים שהם נמצאים בקרבתם. זה היה שינוי עצום בחיפושים באינטרנט וגוגל הבינה שצריך לשנות משהו.

מה ניתן לעשות?

אם יש לך עסק ואתה רוצה קידום אתרים לוקאלי כדי להימצא מקומית בתוצאות החיפוש של המוצרים והשירותים שאתה מציע, יש כמה דברים שאתה יכול לעשות.

תביעת רישומים מקומיים ברחבי האינטרנט היא צעד חשוב לתוצאות לוקאליות. לעתים קרובות שירותי רישום אלה ממוקמים בעמוד הראשון של חיפושים באינטרנט. יש הרבה ספריות אינטרנט לבחירה.

התחל עם שירותי חיפוש גדולים יותר כגון Google, Bing ו-Yahoo. חלק מהספריות הללו מציעות אפשרויות חינמיות, אך מקשות על מציאת האפשרויות החינמיות.

כאשר זה המקרה, ישנם שירותים שעסקים יכולים להירשם אליהם כדי למקם את המידע שלהם במספר רב של ספריות. שירותים אלה עשויים להיות יקרים ולעיתים קרובות דורשים חידוש שנתי.

הבעיה היא שלבעל העסק אין את הבחירה באיזו ספרייה למקם את המידע שלו, ושיש רישומים על יותר מדי מדריכים הוא בזבוז של זמן, כסף ואולי אפילו יכול לגרום יותר נזק מתועלת לדירוג האתר של העסק.

שכירת חברת קידום אתרים מקצועית בעלת ניסיון בניהול רישומים אלה היא גם אפשרות.

מה המידע שנדרש לקידום אתרים לוקאלי?

המידע הבסיסי (שם העסק, כתובת ומספרי טלפון). חשוב גם שהמידע הזה ישתנה כמה שפחות. אם יש מעבר בעסקים שלך בעתיד הקרוב, אתה יכול לשקול לחכות עד שהמיקום החדש יוקם לפני שתגדיר את הרישומים האלה. אם יש אזור ספציפי שאתה מנסה להגיע אליו, שקול למצוא שמות חלופיים לאזור זה.

תחשוב קרוב יותר מאשר רק שם של עיר, במיוחד בשווקים גדולים יותר. זכור את מה שהמקומיים עשויים לקרוא לאזור העליון, תיירים עשויים לקרוא מפה ולקרוא לזה רובע האמנות. שימוש בכל שמות השכונות והגרסאות יעזור למצוא עסקים, ולדרג טוב יותר בחיפושים מקומיים.

כתיבה קצרה על העסק יכולה באמת לעזור לקשר בין הרישומים. סוכני שיווק רבים מעסיקים כותבים מקצועיים שיכולים לעזור לעסק שלך להתבלט מהמתחרים.

אתר אינטרנט המעודכן בטכנולוגיות העדכניות הוא גורם מרכזי נוסף במציאת מנועי החיפוש. החל משנת 2014 גוגל החלה לתגמל אתרים שהותאמו למכשירים ניידים וגם למחשבים שולחניים. אתרים שאינם מקודדים בצורה "רספונסיבית" החלו לראות ירידה בדירוג תוצאות החיפוש.

העדכון שהגיע לאחר מכן באפריל 2015, לקח את זה צעד קדימה, כאשר גוגל החלה להוריד באופן דרסטי את דירוג האתרים שאינם מותאמים למכשירים ניידים. אתר אינטרנט צריך להיות מעודכן כל הזמן.

חווית משתמש כחלק קידום אתרים לוקאלי

אתר שעובד בשני המכשירים הניידים הוא כמובן חלק גדול מחוויית משתמש טובה. זוכרים את הימים הם ביקרנו באתר בטלפון ובקושי הצלחנו לקרוא את הטקסט? מרגיז נכון? זו סיבה גדולה לכך שגוגל הפכה את חווית המשתמש לחלק מרכזי מהאופן שבו דירוג האתר נקבע. עם זאת, זה חורג מאופטימיזציה לנייד.

תוכן נהדר הוא מרכיב מרכזי נוסף לדירוג טוב. מתן מידע מועיל למי שרוצה לדעת יותר על האזור שבו נמצא העסק, השירותים המוצעים ואפילו אפשרויות אחרות יביאו יותר תנועה לאתר וגוגל שמה לב. ככל שתוכן חדש מוצב בתדירות גבוהה יותר באתר כך האתר נראה רלוונטי יותר בעיני מנועי החיפוש והסבירות שדירוג האתר ישתפר.

אם תוכן באתר אינטרנט טוב במיוחד, אתר אחר עשוי לקשר חזרה למידע זה כדי שהמבקרים שלו יוכלו לבדוק. קישורים נכנסים ממלאים תפקיד חשוב בקידום אתרים אבל זה מגיע עם דגל צהוב. קישורים נכנסים חייבים להתקבל באופן טבעי רק על ידי אחרים שרוצים לשתף את התוכן שלך. כל ניסיון להתחנן, לשאול או לקנות קישורים נכנסים ישלח במהירות את האתר לתיבת העונשים הנוראה של גוגל!

בדיקה האם גוגל הענישה את האתר שלנו.

הגעתם עד לפה? זכיתם בתשנין לחיים!

המרחק הקצר ביותר בין שני זרים חיוך, בין שני ידידים חיבוק, בין שני אוהבים נשיקה.

קרדיט: ראובן וימר

לצפייה בתשנינים נוספים עברו לכתבה הבאה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים

האתר לא מתקדם בגוגל? מלאו פרטים לבדיקה חינם!

אני זמין, שלחו לי הודעה :)